liga mistrzów

Nadchodzi nowe

Liga Mistrzów

W tym tygodniu odbyła się druga tura pierwszych spotkań 1/8 finału Ligi Mistrzów. Na uwagę zasługują w szczególności dwa spotkania a mianowicie potyczka Barcelony z Arsenalem oraz mecz Juventusu z Bayernem Monachium.

liga mistrzówJeżeli chodzi o pierwszy mecz to nie mam złudzeń, że Barca jest najpoważniejszym faworytem do końcowego triumfu. Nie widzę na horyzoncie drużyny, która miałaby jakiekolwiek szanse z Blaugraną… Tymczasem Messi ustrzelił kolejnego wielkiego bramkarza.

Mecz Bayernu z Juve miał dwa oblicza. Pierwsze należało do Bawarczyków, drugie do ekipy z Turynu. To tak w telegraficznym skrócie. Chociaż to już nie ten Juventus z Del Piero, Nedvedem, Di Livio i Peruzzim to jednak dalej im kibicuję. Z drugiej strony w składzie Bayernu szaleje Polak…

Wydaje mi się, że w rewanżu większe szanse ma Bayern. Z drugiej strony ich zeszłotygodniowe popisy (porażka z 1.FSV Mainz oraz remis z Borussią Dortmund) nakazują ostrożność w sądach. Jedno jest pewne…rewanż z pewnością będzie ciekawy.

Pękający lód

Gianni InfantinoOkazuje się, że FIFA nie jest taka skostniała, jak mogło się wydawać. Nowy prezydent federacji oznajmił, że dopuszcza wprowadzenie powtórek wideo w trakcie meczów. Będą one wykorzystywane w sytuacjach wątpliwych przy strzelonych bramkach i faulach zagrożonych czerwoną kartką.

Gianni Infantino zezwolił już nawet na rozpoczęcie testów w krajach, które wyrażą zainteresowanie sprawdzeniem działania systemu. Jedną z pierwszych federacji, które odpowiedziały na słowa szefa FIFA, jest Holandia.

Tak naprawdę decyzja została podjęta przez IFAB a więc Międzynarodową Radę Piłkarską. Nikt jednak nie wątpi, że duży wpływ na przebieg wydarzeń miały wyniki wyborów, które notabene odbyły się w tym samym czasie.

Już niebawem napiszę nieco więcej o nowym systemie!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *